A Magyar Érdemrend Középkeresztjével tüntette ki Edith Eva Egert Novák Katalin

2022. szeptember 23. 14:14

A migrációs helyzetről is tájékozódott a magyar köztársasági elnök az amerikai és mexikói határon.

2022. szeptember 23. 14:14
null

Az amerikai-mexikói határon álló falnál az amerikai migrációs helyzetről is tájékozódott Novák Katalin köztársasági elnök Egyesült Államokbeli látogatásának harmadik napján, amelyen magas rangú állami kitüntetést is átadott.

Az államfő San Diego-i otthonában kereste fel a magyar születésű, zsidó származású, Edith Eger, azaz Éger Edit, írót, pszichológust, holokauszttúlélőt. Novák Katalin a Magyar Érdemrend Középkeresztje kitüntetést adta át a 95 éves terapeutának, aki a poszttraumás stressz-szindróma kezelésében szerzett hírnevet. Éger Editet a saját, háborús időkben szerzett traumája okozta szenvedés enyhítésének szándéka indította el a pszichológusi pályán. A náci koncentrációs táborban megélt időszakról szól A Döntés című, 2017-ben megjelent visszaemlékezéskötete, amely a The New York Times és a The Sunday Times sikerlistáján szerepelt. Második könyve Ajándék – 12 lecke, hogy miként menthetjük meg az életünket címen 2020-ban jelent meg. Éger Edit a közmédiának adott nyilatkozatában elmondta, hogy a

és hozzátette, hogy ő mindig amíg csak él magyar lesz.

A migrációs helyzetről is tájékozódott a köztársasági elnök

Novák Katalin csütörtökön ellátogatott az amerikai-mexikói határ kaliforniai szakaszán álló határfalhoz, ahol az amerikai vám- és határőrség helyi ügynöke adott tájékoztatást a jelenlegi migrációs tapasztalatokról. Az államfő érdeklődésére a határőr elmondta, hogy az elmúlt években egyre növekvő migrációs nyomással szembesülnek, főként Texasban, de a fal ellenére Kaliforniában is többen próbálkoznak. Hozzátette, hogy számukra a nemzetbiztonság fenntartása az elsődleges, de jelenleg erőforráshiánnyal és főként létszámhiánnyal küzdenek.

Novák Katalin Egyesült Államokbeli látogatásának hivatalos programjai hétvégén Los Angeles-ben folytatódnak, ahol a többi között egyetemen tart előadást a magyar családtámogatás lépéseinek tapasztalatairól, találkozik a nyugati parton élő magyar tudósokkal, helyi zsidó közösségi vezetőkkel, majd vasárnap részt vesz a református magyar közösség családi napján is. Kaliforniából az államfő az Egyesült Államok közép-nyugati államaiba utazik, ahol előadást tart, és szintén találkozik a helyi magyarok szervezeteinek képviselőivel.

Az államfő Egyesült Államokbeli hivatalos látogatásának első két napját New Yorkban töltötte, ahol felszólalt az ENSZ Közgyűlésén, részt vett az ENSZ női állam- és kormányfőknek szervezett fórumán, tárgyalt António Guterres ENSZ főtitkárral, Tedrosz Adhanom Gebrejeszusszal, az Egészségügyi Világszervezet főigazgatójával, valamint megbeszélést folytatott Ronald Lauderrel, a Zsidó Világkongresszus elnökével, és több más nemzetközi, amerikai zsidó szervezet vezetőjével.

A vonatkozó bejegyzést alább tekinthetik meg:

(MTI)

 

Összesen 39 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Reszelő Aladár
2022. szeptember 25. 13:00
Kaliforniában fal van a határon. Csak semmi szemforgatás.
annamanna
2022. szeptember 23. 22:29
2017-ben megjelentek a memoárjai: "Edith memoárjában elmondta, hogy ugyanazon az estén, mikor édesanyját elgázosították, Josef Mengele táncolni kényszerítette őt. Fizetségként egy egész kenyeret kapott, amit aztán megosztott fogolytársaival. Memoárjában arra is utal, hogy több koncentrációs táborban élt, beleértve Mauthausen-t is. A nácik evakuálták Mauthausen-t, és a többi koncentrációs tábort is, amikor amerikai és orosz hadseregek közelítették meg azokat. Edithet Magdával halálmenetre küldték az 55 kilométerre levő gunskircheni táborba. Amikor már a kimerültségtől nem bírt továbbmenni, az egyik lány, akivel a Mengelétől kapott kenyeret megosztotta, felismerte Edithet, és segített őt tovább cipelni. Gunskirchenben annyira rosszak voltak a körülmények, hogy a túlélés érdekében Edithnek füvet kellett ennie, míg sokan mások kannibalizmusra vetemedtek. 1945 májusában az amerikai hadsereg felszabadította a tábort. Ekkor vette észre az egyik katona a holttestek közé vetett Edithet mozogni; orvost hívott és megmentették az életét. A felszabadítás idején Edith 32 kilót nyomott, eltört a háta, tífuszos láza és tüdőgyulladása is volt." https://hu.wikipedia.org/wiki/Edith_Eger Az ilyen dumák miatt értem már Galla Miklóst, aki dél-amerikai milliomosokat parodizált egyszer régen, akik a gyerekkori nyomorukkal versengtek, hogy ki evett "meleg aszfaltot" a másiknak "hideg aszfalt" jutott betevőként. Konkrétan a saját zsidó környezetében hallhatta ezeket az agyament sztorikat, és persze a dél-amerikai milliomos is az ő értelmezésében holokauszt-túlélőt jelenthet. Ami még eszembe jutott róla, az Voltaire Candide c. kisregénye, ami hasonlóan tobzódott a rettenetes gyötrelmek leírásában, amiket emberek állítólag mind lazán túléltek. Akkoriban is sok Münchausen mesélgethetett a kalandjairól.
MayorAnna 03
2022. szeptember 23. 18:02
Ezért a zsidó múmiáért érdemes volt bebóklásznia Amerikát...
foldizs
2022. szeptember 23. 17:39
Erről kellett volna nemzeti konzultációt tartani...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!