Ausztria 500 eurót ad minden hazatérő menekültnek
Egyelőre kísérleti jelleggel 370 euróról 500 euróra emeli az Afganisztánba, Nigériába és Marokkóba visszatérő menekülteknek nyújtható támogatást az osztrák menekültügyi hivatal.
Azoknak, akik rögtön vagy a menekültkérelem benyújtását követő három hónapban utaznának vissza, a pénzbeli támogatáson túl elintézik az utazási dokumentumokat, lefoglalják a menetjegyeket és orvosi ellátást is nyújtanak. Ha a menekültek hat hónapos ausztriai tartózkodás után döntenek a hazautazás mellett, akkor csak 50 eurót kapnak. A Szíriába való visszatérést az ottani háborús állapotok miatt nem támogatja a kísérleti programban az osztrák állam. A hivatal emellett segélyszervezetekkel együttműködve tájékoztatási kampányba kezd a menekültszállásokon, hogy az embereket a visszatérés lehetőségeiről tájékoztassák.
Az év első három hónapjában 890 menekültet utasítottak ki Ausztriából és küldtek vissza származási országukba. Ugyanebben az időszakban mintegy kétezren tértek vissza önként saját hazájukba. A menekültügyi hivatal szóvivője, Wolfgang Taucher szerint a célzott támogatással az önkéntesen hazatérők számát jelentősen növelni tudják majd.
Taucher a Kurier című osztrák lapnak nyilatkozva elmondta: a legtöbb menekült csalódott, és nem lát esélyt a boldogulásra. A szóvivő úgy vélte: sokan túlzott várakozásokkal jönnek Európába, az embercsempészek ugyanis hamis reményeket keltenek bennük, a menekültszálláson azonban kétségbeesve szembesülnek a valósággal, sokan a hazájukat és a megszokott szociális közegüket hiányolják.
Az utóbbi időben nőtt a hazatérők miatt Ausztriából indított repülőjáratok száma. Míg 2014-ben 13, 2015-ben 35 ilyen járat indult, addig 2016 első negyedévében 13 alkalommal szervezték meg a hazatérők útját. Januártól márciusig több mint 600 iraki, mintegy 300 iráni és 300 afgán állampolgár tért vissza ilyen módon Ausztriából a hazájába.
Összesen 16 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Talán a kiindulási országokban is tájékoztatni kéne az embereket, hogy mi vár rájuk a "paradicsomban".
A svéd szélsőjobbos párt elment Görögországba és osztogatta a többnyelvű brosúrákat, hogy mi nincs Svédországban, a legendákkal ellentétben.
Aztán egy sajtótájékoztatón a migrációért felelős miniszter kiosztotta őket, hogy hazudnak Svédországról, majd ugyanazon a sajtótájékoztatón elmondta a miniszter, hogy mekkora gond az országnak a tömeges bevándorlás, mert már szállást sem tudnak biztosítani a migránsoknak.
Sok politikus nehezen gyakorol önkritikát...
Az ötlet nem rossz.
Csak ki tudja, ki, kicsoda, honnan jött és mikor, milyen "személyazonossággal " jön vissza.
Majd meglátjuk.
Bejelentkezés