Kormány: Veszélyes elemeket tartalmaz a kvótacsomag
A brüsszeli kvótacsomag súlyos gazdasági, kulturális és biztonság kockázatokkal jár – hangsúlyozta szombaton Budapesten, sajtótájékoztatón a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára.
Dömötör Csaba úgy fogalmazott: nem várható el a magyar emberektől, hogy ezt a kockázatot vállalják, főleg úgy nem, hogy a migrációs válság előidézésében nekik semmilyen felelősségük nincs.
Ez akkor is igaz, ha tudjuk: a bevándorlók túlnyomó többsége áldozata „saját kormányának, az embercsempészeknek, a terroristáknak, de leginkább a betarthatatlan ígéreteket tevő brüsszeli politikának” – fogalmazott.
Tegyük félre a pártpolitikát!
Dömötör Csaba azt mondta, sajnálatos, hogy az ellenzéki erők pártpolitikai célokra akarják használni a népszavazás ügyét, bojkottra, érvénytelen voks leadására buzdítva vagy a referendum tétjét elviccelő plakátokkal jelentkezve. Pedig „most nem pártokról, hanem valami sokkal többről, Magyarország jövőjéről van szó” – tette hozzá.
Az államtitkár arra kért mindenkit: vegyen részt és szavazzon nemmel az október 2-ai referendumon, amelynek – mint kérdésre válaszolva hangsúlyozta - elsősorban politikai következményei lesznek, hiszen „október 3-ától Brüsszel térfelén pattog majd a labda”, nem teheti majd meg, hogy „tovább erőltesse ezt a veszélyes politikát”.
Nem lehet dönteni az emberek megkérdezése nélkül
A népszavazásra azért van szükség, mert azt gondoljuk, hogy Brüsszel rossz választ adott a migrációs válságra. Miközben az európai állampolgárok azt várnák, hogy minden erővel védjük meg a határokat, Brüsszel elfogadott egy kvótacsomagot, amely ellentétes az európai és a magyar emberek akaratával és érdekeivel – fogalmazott.
Hangsúlyozta: Brüsszel úgy akarja kezelni a problémát, hogy a kvótacsomaggal szétteríti azt, bevándorlókat telepítve a tagországokba, miközben nyilvánvaló, hogy ez olyan kérdés, amiben nem lehet dönteni az emberek megkérdezése nélkül.
Az államtitkár a brüsszeli csomag három „különösen veszélyes eleme" közé sorolta a felső létszámkorlát nélküli kötelező elosztási mechanizmust, azt, hogy súlyos büntetéssel sújtanák azokat a tagokat, amelyek elutasítják a kötelező kvótát, valamint, hogy megkönnyítené a családegyesítéseket, tovább növelve a betelepítettek számát.
(MTI)
Összesen 69 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Szerintem, amennyiben a népszavazás érvényes és eredményes lesz - többségben lesznek a NEM-ek - akkor ez csak a mindenkori magyar kormányra és az országgyűlésre kötelező. Ez is csak akkor, ha törvénybe foglalja az Országgyűlés, amihez minősített többség kell. Ebben az esetben a következő kormányokra - minden egyes tagjára - is mindaddig kötelező jelleggel bír, amíg a törvényt nem módosítják.
A korábbi EU döntés pedig jogorvoslati kérelemmel az Európa Bíróság előtt fekszik.
Ne erőlködj. Neked magas amit írtam. Te csak a BAL-RAD írásokat tudod értelmezni.
Mikor Solyommadarat kitiltottak a totok, felment az ugy Brusszelig es Strasbourgig.
Az ottani libsik sajat szajukkal jogerosen azt mondottak hogy minden tagallam szuveren joga schengen ide vagy oda, hogy eldontse kit enged be a teruletere. Jogerosen kimondatott, ehhez tartsak magukat.
Te hülye vagy. Ha a szavazólapon a kérdésbe belejavítasz érvénytelen lesz.
Nem Jobbikos vagy te, hanem balliberális. Azon belül is Maszopos a suíványosban.
Ezt a hozzáállást nem is értem.
Tunya nem Jobbikos, hanem Maszopos. Ezért idézhet a BAL-RAD-ról.
"-nem lehet megállapítani kire adta a szavazatát"
pont emiatt lesz ervenytelen, ugyanis ha beleirsz a kerdesbe, mar eldonthetetlen lesz az eredeti kerdesre adando valaszod, mivel nem azt valaszoltad meg.
http://www.origo.hu/itthon/201..
http://24.hu/kulfold/2012/10/1..
bocsanat, annyit tevedtem hogy nem Strasbourg hanem a luxemburgi Europai Birosag mondta ki
"A Magyar-Kínai Új Bevándorlók Befektetését Erősítő Szövetség alakuló ülése során táblaavató ünnepségre került sor.
A rendezvényen stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a Magyar Nemzeti Hungarikumok és Értékek Szövetsége (MNHSZ) és a Magyar-Kínai Új Bevándorlók Befektetését Erősítő Szövetsége (MKBSZ).
Dr. Pesti Imre, a Magyar Nemzeti Hungarikumok és Értékek Szövetségének elnöke elmondta, hogy szervezetük célja, hogy a magyar termékeket piacképessé tegye, ehhez pedig kapcsolatokat kell építeni.
A most megszületett megállapodás értelmében olyan vállalkozásokat igyekszenek teremteni Magyarországon, amelyek úgy használják fel a magyar értékeket, az innovációs eredményeket, hogy hozzájáruljanak a magyar gazdaság fejlődéséhez, és ebben nagy szerepe lehet az MKBSZ-hez tartozó, államkötvényt vásárló kínai üzletembereknek.
Forrás: MCOnet
Interjú Dr. Pesti Imrével, az MNHSZ elnökével
Interjú Szabó Istvánnal, Pest Megye Közgyűlésének elnökével
Interjú Hu Bifenggel, a Magyar-Kínai Új Bevándorlók Befektetését Erősítő Szövetség elnökével"
Több nő jelezte az esseni városi fesztivál alatt, hogy molesztálták őket. A tanúvallomások alapján a módszer a már szokásos: körülálltak, fenyegettek, majd markoltak - közölte vasárnapi kiadásában a BILD.
Bejelentkezés