Új migrációs útvonal kialakulásától tartanak az EU-ban
Egyiptomon keresztül induló új migrációs útvonal kialakulásától tartanak az EU-ban – írta csütörtökön a Die Welt című német lap. A lap szerint az EU-ban nagy az aggodalom amiatt, hogy Egyiptom az EU felé igyekvő menekültek egyik legnagyobb tranzitországává válhat. „Konkrét jelek mutatják, hogy erősödik a migráció Egyiptom felől” – mondta a Die Weltnek egy név nélkül nyilatkozó vezető uniós diplomata.
Az átrendeződés miatt több tagország – köztük Olaszország és Franciaország – sürgeti, hogy terjesszék ki Egyiptom és Kréta felé az EU Sophia elnevezésű tengeri küldetésének műveleti területét. Azonban a tervet a múlt héten a tagállamok brüsszeli nagyköveteiből álló Politikai és Biztonsági Bizottság (PBB) értekezletén Görögország vétója miatt elvetették, így az ügy nem kerülhetett a külügyminiszterek hétfői tanácskozásának napirendjére.
Az athéni kormány azért vétózta meg a líbiai embercsempészet felszámolására szolgáló Sophia misszió műveleti területének kiterjesztését célzó kezdeményezést, mert úgy véli, hogy az uniós hajók megjelenése révén valóban áthelyeződhet Egyiptomra a menekültek áramlásának súlypontja, és ennek következtében Krétán ki kellene alakítani egy nagy menekülttábort, ami visszavetheti a turizmust és ronthatja a közhangulatot a szigeten. Az sem egészen biztos, hogy az EU-nak van-e elég kapacitása arra, hogy az egyiptomi vizekre és akár a helyi kikötőkre is kiterjessze az embercsempész hálózatok elleni küzdelmet.
A Die Welt szerint a kairói vezetés informálisan fenntartásokat jelzett az elképzelésnek az egyiptomi kikötőkre vonatkozó részével szemben, mert attól tart, hogy az uniós művelet miatt sérülhet az ország szuverenitása. Azonban magas beosztású uniós diplomaták a lapnak nyilatkozva hangoztatták, hogy nem vetették el véglegesen a Sophia művelet kiterjesztésének tervét Egyiptom és Kréta felé.
Összesen 18 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
"Az athéni kormány azért vétózta meg a líbiai embercsempészet felszámolására szolgáló Sophia misszió műveleti területének kiterjesztését célzó kezdeményezést, mert úgy véli, hogy az uniós hajók megjelenése révén valóban áthelyeződhet Egyiptomra a menekültek áramlásának súlypontja"
Jogosan tartanak ettől a görögök. Mint láthatjuk a Sophia művelet arról szól, hogy kifutnak csónakokkal a nyílt vízre a menekültek, ott meg felveszik őket az európai haditengerészet hajói, és biztonságban eljuttatják őket uticéljukig.
Betojtak az álproblémától? Eddig tárt karokkal várták a migránsokat! csak nem az történt, hogy rájöttek az eu vezetői, hogy az európai ember ezt az egészet nem akarja?
Az a baj, hogy leválthatatlanok.
Hogyhogy ettől tartanak? Miért nem örülnek neki? Jön a sok potens és képzett ember Európába, s úgy kell majd visszafogni a GDP-t, hogy másoknak is maradjon valami, éhen ne haljanak.
Miért aggódnának? A migránsokat szétszórják a kvótáztatható nyomorult vazallus országok között, ők meg a közpénzből kapott milliós fizetésükből kiköltöznek egy fényűzően berendezett lakatlan szigetre, ahol háborítatlanul offshorozhatnak meg iddogálhatnak továbbra is. Hol itt a probléma?
Az első és legfontosabb a túlszaporodás megfékezése lenne az EUn kívül.
Ha az EU- ban nem jutnak be kénytelenek lesznek alternatív megoldást találni.
Bejelentkezés