Szijjártó: 35 millió potenciális menekülttel kell számolni

2016. február 04. 19:32

Nem lehet azzal számolni, hogy az Európára háruló bevándorlási nyomás rövid időn belül enyhül, mondta Szijjártó Péter egy londoni konferencián. A külügyminiszter szerint potenciálisan 30-35 millió ember dönthet úgy a válságtérségekben, hogy Európa felé veszi az irányt.

2016. február 04. 19:32

Be kell látni, hogy a szíriai válság megoldását célzó nemzetközi erőfeszítések eddig nem vezettek eredményre, ezért nem lehet azzal számolni, hogy az Európára háruló bevándorlási nyomás rövid időn belül enyhül – mondta csütörtökön Londonban Szijjártó Péter. A külgazdasági és külügyminiszter a szíriai válság következményeinek enyhítése céljából összehívott nemzetközi adományozó konferenciára érkezett a brit fővárosba, ahol Philip Hammond brit külügyminiszterrel is tárgyalt, elsősorban az Európai Unió szabályozási rendszerének átalakítására tett brit javaslatokról.

A válsűg megoldása az unión kívül van

Magyar újságíróknak nyilatkozva Szijjártó Péter kijelentette: Szíriában és a térség más országaiban összességében 30-35 millió ember van olyan élethelyzetben, amely miatt könnyen dönthet úgy, hogy Európa felé veszi az irányt, és ez súlyos következményekkel fenyeget. Hozzátette: a bevándorlási válság még súlyosabbá válásának elkerülése érdekében egyértelműen fel kell ismerni, hogy e válság megoldása az Európai Unió területén kívül van. A miniszter szerint ezért mindenekelőtt abban kell segíteni, hogy a Szíriából elmenekült emberek a hazájukhoz legközelebb tudjanak maradni, és a konfliktus vége után minél hamarabb vissza tudjanak térni Szíriába és visszatérhessenek régi életvitelükhöz. Ehhez beruházásokra és fejlesztésekre van szükség.

Ennek jegyében Magyarország készen áll arra, hogy – amint a biztonsági körülmények lehetővé teszik – felépítsen és üzemeltessen egy kórházat Szíria területén. A kormány úgy döntött, hogy erre a célra az első ütemben ötmillió eurót különít el, és a kórház megépítésében és üzemeltetésében egy olyan magyar segélyszervezettel működik együtt, amelynek már vannak tapasztalatai külföldi segélyezési területen, mondta Szijjártó.

Brit-magyar tárgyalások

Philip Hammond brit külügyminiszterrel tartott kétoldalú megbeszéléséről elmondta: a találkozón hangsúlyozta, hogy Magyarország az EU-reformokra tett brit javaslatok ügyében közös visegrádi álláspont kialakítására törekszik. Kiemelte azt is, hogy a magyar kormánynak a Nagy-Britanniában tisztességesen dolgozó magyarok érdekeit kell képviselnie. Magyarország egyetért a brit kormánnyal abban, hogy a tagállami parlamentek szerepét növelni kell, és abban is, hogy a nemzeti gazdaságpolitikáknak a versenyképesség erősítését és a bürokrácia csökkentését kell szolgálniuk.

Egyetértés van Magyarország és Nagy-Britannia között abban is, hogy olyan uniós szabályozási környezetet kell megteremteni, amelyben az euróövezeti tagok és a valutaunión kívüli EU-tagállamok egyaránt komfortosan érzik magukat - fogalmazott Szijjártó Péter. Hozzátette: az erős Európai Unió feltétele, hogy a tagállamok is erősek legyenek. Az EU-társállamokból érkező munkavállalók szociális ellátásával kapcsolatos brit reformjavaslatokról a külgazdasági és külügyminiszter azt mondta: Magyarország most azt vizsgálja, hogy ha egy EU-tagállam jogot kap a szociális ellátórendszere nyújtotta szolgáltatások igénybevételének átmeneti korlátozására, az megvalósítható-e diszkriminációtól mentesen, az egyik alapvető uniós szabadságjog, a személyek szabad áramlásának veszélyeztetése nélkül.

A magyar-brit gazdasági kapcsolatokról Szijjártó Péter kijelentette: a kétoldalú kereskedelmi forgalom már a tavalyi első tizenegy hónapban meghaladta a 2014-ben elért egész éves értéket. A teljes kereskedelmi forgalom a tavalyi első tizenegy hónapban 4,6 milliárd euró, a magyar export 3,2 milliárd euró volt. Szijjártó Péter Londonban számos üzletemberrel is találkozott, és tárgyalt Oliver Letwinnel, a brit miniszterelnöki hivatalt vezető miniszterrel is.

Összesen 61 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
atila68
2016. február 15. 20:58
Ez semmi, 23 millió románhoz képest.
3M..
2016. február 09. 18:49
Persze hogy jobb lenne. De nekik most nagyobb szükségük van rá. Szebb Jövőt!
Fletonovics
2016. február 05. 16:46
"Megépítettük a kerítést. Az semmi? És a pengés drót beszállítói vagyunk a balkáni országoknak." Minderre nem lett volna szükség, ha nem a potenciális, hanem a "tényleges MENEKÜLTEK az ajtót választották volna az ablak helyett"!!! Tolvaj az, aki az "éj leple alatt az ablakon keresztül jő a házba"!
3M..
2016. február 05. 16:46
Bevándorlók támadtak meg orosz nőket a norvég határhoz közeli Murmanszk régióban egy éjszakai szórakozóhelyen. Vesztükre túl késő jöttek rá, hogy nem Nyugat-Európában vannak, hanem Oroszországban. Ahogyan az alábbi kép is mutatja a helyi orosz férfiak némileg eltérnek a nyugati társadalom többi férfi tagjától. A közösségi oldalakon olvasható bejegyzések alapján biztosra mondható, hatalmas verést kaptak a betolakodók, akik közül 18-an kórházba, 33-an fogdára kerültek. A baj ott kezdődött, mikor Norvégia visszatoloncolt 50 afgán menekültet Oroszországba, mondván illegálisan léptek be az országba. Ezután a tesztoszteronnal túltöltött menekültek úgy döntöttel elmennek szórakozni a helyi Gandvik diszkóba, ahol lányokat kezdtek molesztálni, tapogatni. A helyiek ezt nem nézték jó szemmel és még a rendőrség kiérkezése előtt intézkedtek. A zaklatók nagy részét kórházba küldték, a többit a rendfenntartó szervek intézték el, nem kevésbé keményen fellépve. A nevelési folyamat sikeresnek bizonyul, azóta egy hangos szót sem lehet a bevándorlók szájából hallani! Az orosz álláspont a következő: Mindenkit üdvözlünk Oroszországban, nagyon örülünk a látogatóknak, de senki ne felejtse el, hogy itt csak vendégségben van, és is úgy viselkedjen. Szebb Jövőt!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!