Gálik Zoltán: Nagyobb együttműködésre lesz szükség az EU-ban

2019. június 02. 10:24

Meggyengült az Európai Parlamentben eddig működő néppárti-szociáldemokrata együttműködés – mondta Gálik Zoltán egyetemi docens.

2019. június 02. 10:24

Az európai parlamenti (EP-) választás jelentős átrendeződést eredményezett, ennek következtében nagyobb együttműködésre lesz szükség az Európai Unió meghatározó szereplői között – mondta Gálik Zoltán egyetemi docens az M1 aktuális csatornán vasárnap.

A szakértő kifejtette: eddig az EP két nagy meghatározó csoportja, az Európai Néppárt és a szociáldemokraták kompromisszumára épült az integráció. Az egy héttel ezelőtti választáson azonban ez a tengely meggyengült, megerősödtek viszont egyfelől az euroszkeptikus, a migráció és a biztonság témakörét a középpontba állító pártok, másfelől a liberálisok és a zöldek.

A megváltozott erőviszonyok következményeként sokkal több kompromisszumot kell majd kötni például a tisztségek elosztásakor, a költségvetés meghatározásakor és általában a mindennapi viták során – mutatott rá Gálik Zoltán.

(MTI)

 

Összesen 7 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
aleb19
2019. június 02. 15:19
néppárti-szociáldemokrata együttműködés helyett lesz néppárti-szociáldemokrata-libsi együttműködés...ennyike
pollip
2019. június 02. 11:03
A ballib szerint nem történt semmi különös az EP választáson:-) Az idő majd megadja nekik a választ.
KannibálTatárÚr
2019. június 02. 10:39
Ez a Gálik még mindig nem tud liberálisul. A mostani EPP 180 tagja TÖBB, mint a választások előtti 210.
terra
2019. június 02. 10:36
Igazat adok Gáliknak, a következő öt év nem az eddigi álságos látszategység, hanem a viták és kompromisszumok időszaka lesz. Ez azért jó, mert minden vita tematizálja az európai közéletet, napvilágra hoz különböző politikai víziókat és célokat, ezzel hozzásegíti az európai polgárokat, hogy világosabban lássák a dolgokat és megalapozottabban tudjanak dönteni, hogy melyik alternatívát támogatják. Ami még jobb, hogy az alternatívák között hangsúlyosan és elnyomhatatlanul megjelent a globális-liberális gondolkodásmóddal szemben álló világkép is.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!